top of page

Абетка оцінювання 2016

Оцінювання є частиною сучасної «системи управління знаннями» будь-якої організації: воно допомагає організації працювати прозоро та відкрито, дозволяє накопичувати досвід та знання про роботу організації, використовувати їх для покращення роботи. Висновки оцінювання можуть бути використані для уточнення стратегії, дизайну і реалізації проекту/ програми/політиці.

Тому Українська асоціація оцінювання вже вчетверте провела щорічний тренінговий курс «Абетка оцінювання соціальних проектів, програм та політик». УАО проводила цей тренінг також у 2013, 2014 та 2015 роках. Тому програма курсу уже добре апробована, перевірена, оновлена та доповнена актуальними темами.

Учасниками курсу стали представники організацій, установ та держадміністрацій, які причетні до реалізації благодійних та соціальних проектів та програм и політик, а також викладачі, залучені до викладання подібних навчальних дисциплін, та науковці, які цікавляться теорією та практикою оцінювання проектів та програм.

Програма тренінгового курсу складалася із трьох одноденних тренінгів, які розкриють базові засади проведення оцінювання благодійних проектів та програм як неприбуткових організацій, так і бізнес компаній. ( 1 день - 27 травня, 2 день - 03 червня , 3 день – 10 червня 2016 року.)

1: «Оцінювання: з чого починаємо»

2: «Оцінювання: визначаємо індикатори та формулюємо технічне завдання»

3: «Оцінювання: об'єкт, методи, фінансування»

Новинкою тренінгу стала тема «Де і як отримати кошти на проект. Гранти міжнародних та зарубіжних фондів; залучення коштів бізнесу; бюджетні гранти. Розуміння потреб донорів.»

Учасники тренінгового курсу отримали знання щодо: закордонного та вітчизняного досвіду оціночної та моніторингової діяльності щодо програм та проектів; основних понять, які стосуються оцінювання та моніторингу; завдань та ролей оцінювача, етики оціночної діяльності;

процедури вимірювання (пошуку індикаторів) в оцінюванні; методів збору даних при оцінюванні соціальних програм та проектів; особливостей підготовки проекту оцінювання, стратегій розповсюдження та використання результатів оцінювання. Також учасники навчилися виявляти елементи програми чи проекту, які підлягають оцінюванню та моніторингу;

здійснювати обґрунтований вибір методу збору даних та вимірювальних процедур для проведення оцінювання; складати технічне завдання для проведення оцінювання; складати проект оцінки програми чи проекту; критично осмислювати результати проведених оціночних досліджень, готувати звіт за результатами оцінювання програм та проектів.

Учасники також мали можливість отримати практичні навички, зокрема, скласти технічне завдання для проведення оцінювання власного проекту, проаналізувати реальні приклади звітів з оцінювання, скласти комунікаційну стратегію поширення результатів оцінювання.

Тренерами курсу були Ольга Щетініна - Голова Правління Української асоціації оцінювання, Ірина Кравчук - доктор наук з державного управління, незалежний консультант та тренер з оцінювання програм і проектів, співзасновник та член правління Української асоціації оцінювання, Михайло Савва - член Правління Української асоціації оцінювання, кандидат соціологічних наук, доктор політичних наук, професор.-

Автор - Ірина Кравчук

Фото - Ірини Кравчук та Михайла Савви

2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page