top of page

Всесвітній тиждень оцінювання в Катманду (Непал) 23-27 листопада 2015

Наприкінці листопада на завершення святкування 2015 року оцінювання у найвисокогірнішій країні світу був проведений Світовий тиждень оцінювання, що об’єднав дві масштабних події у світі оцінювання: ІІ Світовий форум оцінювання EvalPartners та III Міжнародний Конклав Спільноти оцінювачів Південної Азії.

Учасниками Світового тижня оцінювання стали більш як 400 спеціалістів з усього світу, серед яких близько 130 представників національних спільнот оцінювання, представники парламентів та урядів, громадського сектору, агенцій ООН та ін.

Тиждень оцінювання був приурочений до святкування завершення 2015 Міжнародного року оцінювання. Урочиста подія відбулася у парламенті Непалу, де окрім привітань та резолюцій було проголошено створення 7 нових ініціатив з оцінювання під егідою EvalPartners:

1) EvalSDGs – ініціатива, метою якої є розвиток оцінювання в межах 17 цілей сталого розвитку, що були прийнятті ООН 25 вересня 2015 року;

2) EvalYouth - світова мережа для сприяння взаємодії, інновацій та обміну між молодими та новими оцінювачами (початківцями), зацікавленими сторонами серед молоді та ключовими суб’єктами молодіжних рухів тощо;

3) EvalGender+ - ініціатива, що сприяє гендерній рівності та розгляду проблем пов’язаних із тендером в оцінюванні. Особливу роль в межах ініціативи надають правам жінок;

4) EvalIndigenous – ініціатива сприяння розвитку культурних адаптацій оцінювання та підтримка місцевих спеціалістів;

5) Світовий форум парламентаріїв для оцінювання – ініціатива, яка об’єднує парламентаріїв з усього світу та сприяє просуванню оцінюванню у державному та законодавчому закріпленню вимог необхідності МіО;

6) Професіоналізація оцінювання – ініціатива, що сприяє стандартизації професії оцінювача;

7) Підтримка VOPE (Voluntary Organizations of Professional Evaluators) усього світу – ініціатива підтримки спільнот оцінювачів.

Приєднатися до однієї з ініціатив можна звернувшись до Української асоціації оцінювання, або безпосередньо написавши запит до виконавчого координатора EvalPartners Asela Kalugampitiya (coordinator@evalpartners.org).

Антоніна Рішко-Порческу, член правління Української асоціації оцінювання, брала участь у форумі в межах ініціативи EvalYouth.

Також в межах ІІ Світового форуму оцінювання EvalPartners були оголошенні нові керівники ініціативи – Колін Кірк та Зіад Муса. Було презентовано план розвитку оцінювання до 2020 року “EvalAgenda 2020”, що складається із чотирьох основних напрямків:

формування сприятливого середовища (the enabling environment)

зміцнення інституційних можливостей (institutional capacities)

зміцнення індивідуальних можливостей для оцінки (individual capabilities for evaluation)

зміцнення взяємозв’язків (the interlinkages)

Глобальний план розвитку оцінювання потребує національних та регіональних адаптацій.

Світовий тиждень оцінювання був багатим на тематики обговорень, робочі групи, ініціативи. Поступово на сайті УАО з’являтиметься оновлена інформація та результати обговорень форуму.

Матеріал підготувала – Антоніна Рішко-Порческу

Фотографії – Антоніни Рішко-Порческу
1 перегляд0 коментарів

Hozzászólások


bottom of page