top of page

Конференція Американської асоціації оцінювання - 2015

Цьогорічна конференція Американської асоціації оцінювання пройшла у місті вітрів (Windy City) та хмарочосів - Чікаго, США (8-14 листопада 2015 року). У конференції взяла участь член правління Української асоціації оцінювання, доцент кафедри державної політики та суспільного розвитку Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, Ірина Кравчук.

Ірина Кравчук представила тенденції та перспективи розвитку оцінювання в Україні на президентській сесії конференції «Перспективи розвитку оцінювання в Європі: тенденції, контекст та приклади». У цій сесії спікерами виступали колеги з Європейської асоціації оцінювання – Марія Бустело, колишній президент Європейської асоціації оцінювання, Університет Мадриду; Ніколетта Стаме, Університет Риму; Петер Далером Ларсен, Університет Копенгагену. Головувала на сесії Клаудіне Воядізіс – Голова Європейської асоціації оцінювання. Вони спробували охарактеризувати розвиток оцінювання у Європі, проаналізувати вплив історичного, політичного, економічного контексту, виявити головні тенденції. Власне у Європі оцінювання розвивається під сильним впливом ЄС, де є вимога обов’язкового оцінювання програм. Оцінювання в Європі доволі добре інтегроване у цикл політики та управлінський процес. В Україні нового імпульсу розвитку оцінювання дає необхідність моніторингу реформ, зростання обсягів міжнародної допомоги, активність громадських моніторингових ініціатив.

Конференції передували практичні навчальні семінари з оцінювання програм та проектів, різноманітних методів та видів оцінювання, принципів побудови консалтингової діяльності у цій сфері.

З року в рік тематичне різнобарв’я конференції розширюється та кількість учасників зростає. Цього року у конференції взяло участь 6 тис. учасників. з усього світу. Паралельно було проводилося біля 20 сесій одночасно. Щоб з максимальною користю провести конференцію, а не отримати інформаційне перенасичення, слід чітко знати свої пріоритети, визначити, які теми або спікери цікавлять більше всього. І безумовно, спілкування та нетворкінг відбувається і поза офіційними обговореннями.

На конференції була виставка професійної літератури провідних видань США та світу. Для того, щоб профінансувати відшкодування проїзду деяких учасників був організований тихий аукціон різних сувенірів, цікавинок та книг з усього світу. Конференція відзначається тим, що тут можна зустріти зірок теорії та практики оцінювання з США, Європи, Африки, Австралії.

Для тих, хто їде вперше є можливість податися на стипендію для відшкодування участі, проїзду та проживання. Студенти мають можливість зареєструватися волонтерами на конференцію, допомагати організацією і натомість отримати безкоштовну участь.

Конференцію Американської асоціації варто відвідувати, бо це дає суттєвий поштовх до професійного розвитку, розширення кругозору та контактів.

Матеріал підготувала Ірина Кравчук

Фото - Ірини Кравчук0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page