top of page

Моніторинг та оцінка для викладачів вищих навчальних закладів: літня школа

Член правління УАО, доцент кафедри державної політики та суспільного розвитку Національної академії державного управління при Президентові Україні (НАДУ), доктор наук з державного управління Ірина Кравчук взяла участь у «Літній школі з моніторингу та оцінки для викладачів вищих навчальних закладів», 11-22 липня 2016 року, у м. Львові (проведений MБФ «Альянс громадського здоровя» за підтримки та участі Центрів контролю та профілактики захворювань, Атланта (США) та Центру співпраці ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ-інфекцією, м. Загреб, Хорватія в рамках проекту МЕТІДА ).

Метою тренінгу було: ознайомити учасників з основними принципами системи моніторингу та оцінки. Завдання тренінгу: представити основні принципи моніторингу та оцінки; розробити проект викладання та подальшої інтеграції навчальних курсів з моніторингу та оцінки для провідних ВНЗ України. Учасниками були викладачі вищих навчальних закладів, які планують вдосконалювати або впроваджувати курси з моніторингу в своїх ВНЗ.

Тренерами курсу були:

  • Nathan Smith (Каліфорнійський університет, м. Сан-Франциско, США);

  • Elena Barbaric (Центр співпраці ВООЗ з дозорного епіднагляду за ВІЛ-інфекцією, м. Загреб, Хорватія);

  • Салюк Тетяна, керівник проекту з технічної допомоги у сфері моніторингу і оцінки та ефективного використання даних, МБФ «Альянс громадського здоров’я

  • Корнілова Марина, старший менеджер проекту з розвитку потенціалу та епідеміологічного нагляду, МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Ірина Кравчук та доктор наук з державного управління, кандидат економічних наук, професор, професор кафедри управління національним господарством та економічної політики, Наталія Малиш представили дисципліни з моніторингу та оцінювання, які плануються викладатися в НАДУ в рамках спеціалізацій «Багаторівневе управління» та «Аналіз та оцінювання державної політики».

Також в літній школі взяли участь активні члени УАО, доктор соціологічних наук Олег Мазурик (КНУ ім. Т.Г. Шевченка, кафедра соціальних структур та соціальних відносин) та доктор соціологічних наук Наталія Коваліско (ЛНУ ім. Франка, кафедра історії та теорії соціології), які зробили презентацію своїх курсів та програм з моніторингу та оцінювання у своїх ВНЗ.

Ірина Кравчук представила також для учасників тренінгу:

  • Глосарій термінів з моніторингу та оцінювання використання україномовної термінології у офіційних документах щодо моніторингу та оцінювання (http://ukreval.org/images/publikacii/glpdf);

  • Паспорт професії. «Професійний стандарт: фахівець з оцінювання», який є результатом проекту УАО ((http://ukreval.org/images/publikacii/stpdf).

Сподіваємося, що напрацювання Української асоціації оцінювання згодяться у роботі викладачів-розробників курсів з моніторингу та оцінювання у ВНЗ, а цей проект матиме успішне продовження. Адже для розвитку культури моніторингу та оцінювання в державі необхідна критична маса фахівців з моніторингу та оцінювання.

Текст: Ірини Кравчук

Фото: Ірини Кравчук2 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page