top of page

Про членство УАО в Євразійському Альянсі Оцінювання

11 квітня 2022

У 2015 році Українська асоціація оцінювання доєдналась до “Євразійського альянсу національних асоціацій в сфері оцінювання”, члени якого декларували прозорість, неупередженість та професійність як найвищі цінності, без яких неможливо побудувати ефективне державне управління та забезпечити розвиток громадянського суспільства. Саме фахівці з оцінювання та моніторингу взяли на себе відповідальність за належний інформаційно-аналітичний супровід розроблення та реалізації державних політик з метою запобігання негативним змінам та наслідкам від прийнятих рішень.

24 лютого 2022 року весь світ став свідком підступного рішення, що є частиною злочинної державної політики росії, спрямованої на знищення українського народу в прямому сенсі цього слова, або словами самого путіна – «остаточного вирішення українського питання». Тисячі загиблих мирних українських громадян, сотні вбитих та поранених дітей, десятки вщент зруйнованих міст – це прямий наслідок агресії російських військ. Чи винен в цьому лише путін? Чи всі, за чиєї мовчазної згоди це відбувається? Ви, як експерти з оцінювання – яким краще за всіх відомі основи складних причино-наслідкових зв’язків – маєте відповісти на це питання. Адже, терміни «системний підхід», «оцінка впливу» та «критичне мислення» є невід’ємними складовими будь-якого процесу з оцінювання.

Сьогодні триває сорок сьомий день російсько-української війни. Сорок сім днів українські діти ховаються в підвалах від російських бомб. Загинули вже 177 та поранені 336 дітей. Українці не можуть поховати своїх близьких через постійні обстріли ворожої артилерії. Російські військові ґвалтують українських жінок на очах їхніх дітей та самих дітей, катують чоловіків та вбивають їх із зав’язаними руками і очима пострілами в голову. У маленькому м. Буча, де не було жодного об’єкту військової інфраструктури, тільки в одній із братських могил було знайдено вбитими 280 місцевих жителів. У м. Краматорськ росіяни завдали ракетного удару по пасажирській залізничній станції у момент, коли 4000 містян чекали на евакуацію. Всі ці люди були цивільними.

росія пояснює свої дії «захистом російськомовного населення». Ви бачили фото вщент зруйнованих міст – Маріуполя, Харкова, Сум – це все російськомовні міста. Висновки робити вам, рішення приймати вам. Сьогодні нас змушують віддати росії усю українську землю, підкоритися бажанню підпорядкувати усі країни, які раніше були у складі СРСР, одній людині – володимиру путіну.

Стратегія домовленостей – не спрацює. Так само як і не спрацювала вона в Україні, коли росія окупувала Крим та частини Донецької і Луганської областей, а потім все одно прийшла на всю територію нашої держави з повномасштабною війною. Сьогодні українці відстоюють право на свободу, демократію, розвиток та майбутнє не лише української нації, але і всього цивілізованого світу.

Зараз прийшов час для кожної людини, організації та країни обирати сторону: розвиток чи занепад, демократія чи авторитаризм, майбутнє чи минуле.

Ми, Українська Асоціація Оцінювання, обираємо майбутнє. А тому, просимо розглядати цей лист, як відмову від подальшої участі у “Євразійському альянсі національних асоціацій в сфері оцінювання” через відсутність у її учасників заявлених принципів та цінностей.

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page