Європейський простір оцінювання: рух до стандартів оцінювання (І.Кравчук)

Член правління Української асоціації оцінювання, доцент кафедри державної політики та суспільного розвитку Національної академії державного управління при Президентові України, д.н.держ.упр., Ірина Кравчук взяла участь у XXIV щорічній конференції Мережі інститутів та шкіл державного управління у Центральній та східній Європі (NISPAcee) «Поширюючи стандарти, створюючи спроможність: європейський адміністративний простір у розвитку», яка відбулася 19-21 травня 2016 року у м. Загреб, Хорватія. [http://www.nispa.org/conf_program2016.php?cid=24#tab-46].

Конференція була сфокусована на останніх тенденціях розвитку державного управління у регіоні. Але порівняного із минулими роками, цього разу значно більше презентацій торкалися теми оцінювання державної політики, програм та проектів, формуванню спроможності у цій сфері. Адже виконання 17 цілей сталого розвитку порядку денного сталого розвитку 2030, які набули чинності 1 січня 2016 року, передбачає створення спроможності до оцінювання програм на міжнародному, державному та регіональному рівнях.

Ірина Кравчук виступила із презентацією «Європейський простір оцінювання: рух до стандартів оцінювання» на засіданні робочої групи «Проблемні питання аналізу державної політики». І.Кравчук проаналізувала досвід розробки стандартів у європейських країнах та представила напрацювання Української асоціації оцінювання.

Також Україну представляли доцент кафедри управління національним господарством та економічної політики НАДУ, Олександр Кілієвич та завідувач кафедри державної політики та суспільного розвитку НАДУ, професор, д.н.держ.упр. Валерій Тертичка. О.Кілієвич виступив із доповіддю «Формування професійних компетенцій із аналізу та впровадження політики: порівняння ситуації в Україні та у країнах Центральної Азії». В.Тертичка виступив із доповіддю «Стандарти та шаблони аналізу державної політики: стан та труднощі впровадження».

Один із ключових меседжів підсумкової сесії конференції: «Впроваджувати реформи потрібно швидко, їх треба добре роз’яснювати, а також проводити моніторинг та оцінювання їх впровадження».

Автор - Ірина Кравчук0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Група членів Української Асоціації Оцінювання ініціює дослідження «Самоорганізація та гуртування українського суспільства під час війни» і запрошує до дослідження навчальні та наукові заклади, профес

September 15, 2022. Three members of the Ukrainian Evaluation Association presented their experiences and lessons learned about evaluators’ work in Ukraine at the online event WeBiBar “What does it me

6 жовтня 2022 року Українська асоціація оцінювання (UEA/УАО) у співпраці з Пакистанською асоціацією оцінювання (PEA) та Уппсальським університетом (Швеція) обговорили підходи та методи оцінювання в