4-6 грудня у Відня відбулася конференція, присвячена оцінюванню науково-технічної та інноваційної політики. УАО представляла Ольга Красовська, яка розповідала про різні аспекти оцінювання науково-технічної та інноваційної політики в Україні.
Детальніше про конференцію: https://www.revaluation2024.eu/
Більше деталей про проект #Profeedback https://profeedback.eu/
Постер «Оцінювання науково-технічної та інноваційної політики в Україні: відсутні елементи»
Українська асоціація оцінювання була вперше представлена на щорічній події Форуму громадянського суспільства Східного партнерства - членкиня Правління УАО Ольга Красовська взяла участь у Саміті, який відбувся 19-21 листопада ц.р. у Відні.
За ініціативи УАО було проведено спеціальну сесію «Оцінка державної політики: обов’язкова умова для країн, що вступають до ЄС», присвячену викликам, які стоять перед Україною, Грузією та Молдовою в оцінці ефективності державних політик в процесі набуття членства в ЄС. Модерувала захід Ірина Куропась (проєктний менеджер громадської спілки «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини»). Спікерами від України були Ольга Красовська та Тамара Малькова (директор МБО «Інформаційний центр «Зелене досьє»). Спікерами також виступили національні координатори молдавської та грузинської платформ: Сержіу Гурау та Костянтин Жгенті.
Під час заходу Ольга Красовська поділилася результатами проведеного аналізу системи моніторингу та оцінювання в Україні, зазначивши, що на сьогоднішній день в Україні є окремі ефективні елементи МіО, натомість говорити про систему ще зарано. Одним з основних недоліків, на її думку, є відсутність системи незалежного оцінювання державних політик, програм та проектів. Натомість, позитивним моментом є надзвичайно вагома роль громадянського суспільства в моніторингу державної політики та адвокації реформ. Тамара Малькова, в свою чергу, навела успішний приклад спільної адвокації українських громадських організацій у сфері охорони навколишнього середовища та поділилася успішним досвідом налагодження конструктивного діалогу між ГО та Верховною Радою України. Костянтин та Сержіу зазначили, що їх країни зустрічаються з аналогічними складнощами, але представники громадянського суспільства є фронтлайнерами в питаннях моніторингу та оцінювання державної політики.
Ключовий підсумок дискусії: належне оцінювання державної політики є невід’ємним елементом процесу євроінтеграції. Незважаючи на те, що Україна, Молдова та Грузія демонструють позитивні приклади моніторингу, а інколи й оцінювання державної політики, з боку громадських організацій, усім трьом країнам доведеться виконати значну “домашню роботу” з розбудови належних систем моніторингу та оцінювання.
Детальніше про подію: http://eap-csf.org.ua/2024/11/26/pershyj-samit-fhs-skhp-vid-vyznannia-holovnoi-zahrozy-rehionu-do-zaklyku-shchodo-rozshyrennia-ies/
Оновлено: 16 жовт. 2024 р.
Olha Krasovska and Liubov Margolina took part in professional workshops and Dmytro Kondratenko co-delivered the workshop ‘Evaluating Humanitarian Action: Steps, Challenges, and Real-time Learning’: https://ipdet.org/event/ii-d-humanitarian-evaluations/
Ukrainian Evaluation Association also hosted an Informal exchange ‘Open Forum: Evaluating Humanitarian Action’ where all interested participants could learn about humanitarian evaluations and activities of Ukrainian Evaluation Association.
The International Program for Development Evaluation Training (IPDET) is an executive training program that aims to provide decision-makers, managers and practitioners with the tools and skills to commission, manage and implement policy, program or project evaluations at local, national, regional, and global levels as well as to use those evaluations for decision-making. IPDET sets a great focus on practice and provides a diversified approach for audiences from different organizations and sectors who play different roles in the evaluation process. More about IPDET https://ipdet.org/